Company Logo

Με ειδική αθλητική αναγνώριση από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμου

Ωράριο Λειτουργίας

sima2

Ο Σύλλογος μας θα είναι ανοικτός για πληροφορίες και εγγραφές τις εξής μέρες και ώρες:

Τετάρτη 18:00 - 20:00
Σάββατο 10:00 - 20:00
Κυριακή 19:00 - 21:00

Facebook

Φωτο-στιγμές

35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Περιμένοντας την απονομή στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά που έγινε στο σύλλογο στις 28 Δεκεμβρίου 2017
Περιμένοντας την απονομή
Περιμένοντας την απονομή
Απονομή μεταλλίων στους τρίτους πρώτους διακριθέντες αθλητές του συλλόγου μας στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά που έγινε στις 27 Δεκεμβρίου 2017
Οι πρώτοι από το σύλλογο
Οι πρώτοι από το σύλλογο
Όλοι οι συμμετέχοντες στο τουρνουά, νικητές και μη, έλαβαν αναμνηστικό δωράκι
Δώρα για τους συμμετέχοντες
Δώρα για τους συμμετέχοντες
Οι μικρότερης ηλικίας (<6 ετών) νικητές στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά μας που έγινε στις 28 Δεκεμβρίου 2017
Νικητές από... κούνια
Νικητές από... κούνια
Λίγο πριν από τις απονομές στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά μας που έγινε στις 27 Δεκεμβρίου 2017
Λίγο πριν τις απονομές
Λίγο πριν τις απονομές
Οι δάσκαλοί μας (Λεωνίδας Σιδηρόπουλος και Γιώργος Κουλαξουζίδης) με όλους τους βραβευθέντες μαθητές τους στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά του συλλόγου μας που έγινε στις 27 Δεκεμβρίου 2017
Δάσκαλοι και μαθητές μαζί μετά τις απονομές
Δάσκαλοι και μαθητές μαζί μετά τις απονομές
Οι τρεις πρώτοι νικητές της γενικής κατάταξης του Χριστουγεννιάτικου τουρνουά μας στις 27 Δεκεμβρίου 2017.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ παιδιά!
Οι τρεις καλύτεροι
Οι τρεις καλύτεροι

Μέλη ΕΣΠ - "Οι Μαχητές"

6ο GRAND PRIX ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΑΚΙ Ε.Σ.Π. 'ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ’
(2/5) ΣΑΒΒΑΤΟ 21/5
Το Τουρνουά θα έχει Διεθνή Αξιολόγηση ELO FIDE RAPID.
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ 
1. Διοργανωτής: Ένωση Σκακιστών Πειραιά “ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ”
2. Οργανωτική Επιτροπή: Κ. Κουλαξουζίδης Γεώργιος
3. Επικεφαλής Διαιτητής : Κ. FA Σιδηρόπουλος Λεωνίδας
4. Δικαίωμα συμμετοχής: Όλα τα παιδιά γεννημένα από το 2004 και μετά.
5. Σύστημα αγώνων: Σε 2 ομίλους δυναμικότητας, Ελβετικό 5 γύρων ή Πουλ ανάλογα τις συμμετοχές. Μέγιστο όριο συμμετοχών 17 παιδιά ανα όμιλο. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στις δηλώσεις.
6. Χρόνος σκέψης: Ο χρόνος σκέψης ορίζεται 7’+3'' για τον Β’ όμιλο και 10'+3'' για τον Α’ όμιλο για κάθε παίκτη.
7. Κανονισμοί: Ισχύουν οι επίσηµοι κανονισµοί σκακιού της Ελληνικής Σκακιστικής Οµοσπονδίας (ΕΣΟ) και της ∆ιεθνούς Σκακιστικής Οµοσπονδίας (FIDE).
8. Τόπος διεξαγωγής: Eντευκτήριο του συλλόγου, Γαληνού 86 Κερατσίνι.
9. Πρόγραμμα αγώνων: Ο Β’ όμιλος δεν θα έχει αξιολόγηση έλο με ώρα έναρξης 17:00 και εγγραφών 16:45.
Ο Α’ όμιλος θα αποτελείται με παιδιά με έλο ή χωρίς και η ώρα έναρξης 19:00 και εγγραφών 18:45.
10. Συνδρομή συμμετοχής: Για το κάθε Τουρνουά η συνδρομή είναι 5 ευρώ και 3 ευρώ για αθλητές
Ε.Σ.Π “ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ” για τον Β’ όμιλο, ενώ για τον Α’ όμιλο είναι 7 ευρώ και 5 ευρώ για αθλητές
Ε.Σ.Π “ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ” .
11. Κατάταξη - Κριτήρια ισοβαθμίας :
α) Σύνολο βαθμών,
β) Το αποτέλεσμα του τουρνουά των ισόβαθμων, αν έχουν παίξει όλοι μεταξύ τους,
γ) το κριτήριο Μπούχολτς cut 1,
δ) το κριτήριο Μπούχολτς cut 2,
ε) Σόννεμπορν – Μπέργκερ.
12. Βραβεία για κάθε Τουρνουά και για τους 2 ομίλους:
1ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Κύπελλο
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Ασημένιο Μετάλλιο
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Χάλκινο Μετάλλιο
Μετάλλια θα δοθούν στις εξής κατηγορίες (αν υπάρχουν τουλάχιστον 4 παιδία ανά κατηγορία):
Α’ ΟΜΙΛΟΥ: U12, U10, U08, Νεάνιδες
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: U08, U10, Νεάνιδες
Αν κάποιο παιδί δικαιούται μετάλλιο σε παραπάνω από μία κατηγορίες, θα βραβεύεται στην ανώτερη θέση.
13. Βραβεία Τελικής Βαθμολογίας: Θα μετρηθούν τα 4 από τα 5 καλύτερα Τουρνουά (βάση των βαθμών που μάζεψε) για κάθε παίκτη. Ο Αθλητής που δεν βρίσκεται στην απονομή χάνει το Έπαθλο και το κερδίζει ο αμέσως επόμενος της Βαθμολογίας.
Α’ ΟΜΙΛΟΥ: 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Κύπελλο και tablet
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Ασημένιο Μετάλλιο και επιτραπέζιο παιχνίδι
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Χάλκινο Μετάλλιο και επιτραπέζιο παιχνίδι
1η ΝΕΑΝΙΔΑ γενικής βαθμολογίας: Χρυσό Μετάλλιο και επιτραπέζιο παιχνίδι
Β’ ΟΜΙΛΟΥ: 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ γενικής βαθμολογίας: Κύπελλο και επιτραπέζιο παιχνίδι
1η ΝΕΑΝΙΔΑ γενικής βαθμολογίας: Χρυσό Μετάλλιο και επιτραπέζιο παιχνίδι
Το πρόγραμμα για το κάθε τουρνουά θα ανακοινώνεται μόλις ολοκληρώνεται το τελευταίο.
14.Ενστάσεις: Υποβάλλονται έως και 5 λεπτά μετά τη λήξη της τελευταίας παρτίδας του γύρου.
15. Δηλώσεις συμμετοχής και Πληροφορίες: Στον κ.Σιδηρόπουλο Λεωνίδα (6940185736-6977188797) ή στο
e-mail του συλλόγου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. είτε στην φόρμα:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYnsfuPsugoTbeuyoowIO1ObZskTvPbU-a4fPz1vzQSI2aWw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
ΠΡΟΣΟΧΗ: κάθε παιδί πρέπει να έχει δική του μάσκα και δικό του παγούρι/μπουκάλι νερό.
ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΗΣ ΓΓΑ. ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ.


Ο σύλλογός μας βρίσκεται εδώ:

 




Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.